6. TROPHY’ye rekor katılım

Théa & eğitim: Théa tarafından her yıl düzenlenen yarışma

Théa Group

6. TROPHY'ye katılım rekor düzeydeydi

Eğitim ve bilginin paylaşımı her zaman Chibret ailesi için önemli bir gelenek olmuştur. Théa oftalmoloji alanında çok sayıda proje ve eğitim aktivitesini desteklemektedir. TROPHY, diğer adıyla Théa uluslaRarası Oküler  Patolojilerde klinik Hastalar Yarışması, esas amacı göz hastalıkları bölüm başkanları ve asistanların karşılaştıkları klinik olgular ve deneyimleri göndererek başvurmalarını ve kendi alanlarında etkili rol oynamalarını teşvik etmek olan ve her yıl düzenlenen bir yarışmadır.

2012'de ilk kez düzenlenen TROPHY büyümeye devam etmiş ve artık “uluslararası" bir etkinlik haline gelmiştir.‘Oküler yüzey hastalıklarının yönetimi için yeni yöntemler' konulu 6. yarışmaya 21'den fazla ülkeden 220 genç göz hekimi klinik olguları ile katıldı.

Kazanan üç kişi, göz doktorlarından oluşan uluslararası bir jüri tarafından gizli oylama ile seçildi. Kazanalar Honolulu, Hawai’de düzenlenen 2018 ARVO toplantısı ile paralel olarak gerçekleşen Théa Sempozyumunda olgularını sunma fırsatı buldu. Altıncı yarışmanın başkanı olan Profesör Elisabeth Messmer, yarışmayı kazanan 3 hekime ödüllerini verdi:

- Birincilik ödülü: Dr. Kara (Türkiye)

- İkincilik ödülü: Dr. Mamas (Yunanistan)

- Üçüncülük ödülü: Dr. Giannacarre (İtalya)

 7. TROPHY 2019 başvurulara açıktır; “oküler yüzey enflamasyonunun yönetimi” konusunda bir olgu ile başvurmak için www.thea-trophy.com adresini ziyaret edin: "