Théa Tıp Kütüphanesinde yeni bir kitap

Bugün kullandığımız bir çok şey kendiliğinden ortaya çıkmadı. Théa Tıp Kütüphanesi koleksiyonuna en son eklenen “Tarihte Göz” adlı kitaplarında Profesör Harminder S. DUA ve Bay Richard KEELER, bizi oftalmik aletler ve tedavilerin tarihinde harika bir yolculuğa çıkarıyorlar.

Théa Group

“Tarihte göz”
Bu kitap, oftalmolojinin gelişimine şekil veren aletler, kitaplar ve kişiler hakkındaki makalelerin bir derlemesidir. Oftalmoloji ve tarihi ile yakından ilgilenen iki uluslararası tanınmış uzman tarafından hazırlanmış tam bir bilgi hazinesi.
Oftalmolojinin geçirdiği evrimin zengin tarihini bilmeyenler, bugün bu alanı oluşturan etkileyici ve zamanında yapılan keşifleri kaçırmaktadır. Geçmişin başarılarından ve başarısızlıklarından ders alabilecekleri için oftalmoloji tarihini incelemeyi çok yararlı bulacaklardır - R. KEELER
Tarihi yazıyoruz ve geleceğe doğru yürürken tarihin içinde yaşıyoruz. “Bugün, dünün yarınıdır”, “Bugünün en gelişmiş yöntemleri, yarın tarihin çöplüğüne sürülecektir” - HS DUA.
Profesör Harminder S. DUA, Oftalmoloji Anabilim Dalı Başkanı, Nottingham Üniversitesi, MBBS, DO, DO (Londra), MS, MNAMS, FRCS (Edinburgh), FEBO, FRCOphth, FRCP (Onursal, Edinburgh), FCOptom. (Onursal), FRCOphth. (Onursal), MD, PhD, 2007'den 2014'e kadar Biritish Journal of Oftalmology'nin iki editöründen biri olarak görev yaptı.
Bay Richard KEELER, 1997'den beri Kraliyet Oftalmologlar Koleji (İngiltere) müzesinin Onursal Müdürüdür.